Odvysílané reportáže

28. srpna 2007 v 10:34 | Filip Černý |  Archiv online reportáží
Odkazy na odvysílané reportáže najdete v tomto článku. Pro sledování klikněte na nadpis

Žádná soutěž, žádný dohled, nevysvětlitelná výše ceny: Snová zakázka pro rakouskou firmu Kapsch. Ministr dopravy Řebíček a dálniční ředitel Brunclík utajují podrobnosti o zakázce, která měla stát milión, ale bude postavena za miliardy.

Zatím "nejlepší" podnikatelský nápad s podporou primátora Pavla Béma

Ředitelství silnici a dálnic našlo nový způsob jak tunelovat státní pokladnu. Platí předržené nájmy za kanceláře, které si našlo v neprůhledné soutěži u tajemných podnikatelů.

Provize za obchod za 2 a půl miliardy korun putuje bývalému důstojníkovi armády: měl zařídit, aby nákup armádních vozů prošel.

Jak dosáhnout na miliardy z Evropských fondů? Staňte se šéfem na Nečasově Ministerstvu práce a neptejte se na to, co je to "střet zájmů". A milióny jsou doma.

Exekutoři jsou podle českých zákonů beztrestní, pokud si to bude přát jejich komora. Co všechno umožňuje tato právní klička je nabíledni. Další ze série reportáží o právnicích, kteří v ČR mužou cokoliv.

Proč každou první středu v měsící houkají sirény? Hasiči zkouší jestli jim fungují. A víme, co máme dělat, až zahoukají skutečný poplach? Nevíme, ale uřadům je to jedno.

Náměstek ministra dopravy Řebíčka Jiří Hodač (ODS) rozhodl, že kamióny v ČR mohou být přetížené a mohou devastovat české silnice. Jeho rozhodnutí se opírá o úplné nesmysly.

Proč český výrobce automobilů utajuje podrobnosti o obří státnáí zakázce?

Veškerá veřejná doprava zdarma: to jedna z výhod, kterou mají zákonodárci v České republice. Jejich přepravu autobusy, či vlakem tedy hradí dopravce a přeneseně, ve formě vyššího jízdného, také spolucestující.

Skandální černá díra ve státním rozpočtu? Výstavba dálnic nepodléhá v podstatě žádné kontrole: o rozpočtu a podobě infrastrukturních staveb ve skutečnosti rozhodují stavební firmy.

Senátor za ODS Vlastimil Sehnal jako starosta vyšel vstříc spekulantům s pozemky a jeho obec teď počitá ztráty
Máme ve středu Evropy nejvyšší hory, nejhlubší údolí a nejhorší podloží pro výstavbu dálnic?
V Černošicích u Prahy válčí vedení radnice proti zastupitelům, kteří požadují zveřejňování informací
Obrátili se na něj, aby jim pomohl zpátky k penězům, ale sami se stali obětí podvodu. Můžou exekutoři uplně všechno?
Jak vypadalo hlasování o největším zbrojním nákupu v historii? Na co si nemůžou poslanci vzpomenout? Analýza dění v Poslanecké sněmovně.
V Břeclavi-Poštorné mají jeden republikový unikát. Nejmodernější hřiště s umělým povrchem, na kterém nikdo nemůže hrát. Vystavěli ho s pomocí devítimiliónové dotace ze státního rozpočtu, aby mohli místní kluci kopat pořádný fotbal. Jeho majitel je ale soukromý a ten trvá na právu na hřišti vydělávat
Neplaťte vysoký nájem, raději splácejte hypotéku a pořiďte si vlastní byt. Tak nás lákají už roky banky, a také realitní experti. Jsou ale instituce, které vlastnictví odmítají. Docela kuriózně se mezi ně zařadil pražský magistrát. A stálo to miliardy.
Vláda Mirka Topolánka požádala o milost pro manažery japonské banky Nomura. Takový krok nemá v polistopadové historii obdoby. Ministr Vlastimil Tlustý žádost doplnil informací, že bankéři jsou pravděpodobně stíhání na politickou objednávku bývalé vlády. V případu krachu IPB banky, o který v celé věci jde, nejsou tak skandální obvinění ničím, co by překvapilo. Příběh IPB je totiž příběhem přímého propojení politické moci s podnikatelskou sférou stojící mnohdy za hranicí zákona.
Strana europoslance Vladimíra Železného - Nezávislí demokraté - má vážný problém. Dluží svému předsedovi 7 miliónů korun za předvolební kampaň a nikdo z vedení, kromě Železného, neví, jak se to mohlo stát
Charita může být skvělou zástěrkou k podvodu. O lidech, kteří naletěli čarodějnici.
Neomezené pravomoci. Nulová kontrola. Jak vláda vylila vaničku i s dítětem, když vyzbrojila soukromé exekutory nedotknutelností. 2 reportáže, 2 příběhy
Nejextrémnější závod na území České republiky. 3 dny a 3 noci - na nohou, na kole, na vodě, na skálách. Muži a ženy, kteří hledají hranice svých sil.
Přestože mají stavební úřady rozsáhlé pravomoci a povolování staveb patří k nejsložitějším byrokratickým procesům, často úředníci nad černými stavbami nepochopitelně zavírají oči. Pravidla se dodržovat musí. Tedy, pokud si výjimku nějak nezařídíte...
Máme evropskou tísňovou linku 112. Stojí nás každý rok 100 miliónů korun. Je vybavena nejmodernější technologií. Ale když budete potřebovat doktora, raději volejte na staré číslo 155. Proč? To vysvětlí následující reportáž.
Jel přes noc 650 kilometrů, aby byl co nejblíž českému fotbalovému týmu. Dojel do Hamburku na rozhodující zápas ČR- Itálie, ale na stadion se nedostal. Češi prohráli a jeli domu, stejně jako on. Proč správní fotbaloví fans nikdy nelitují?
Jsou úplnými nováčky ve sněmovně a hned mají rozhodovat o osudu koaliční vlády. Veterinář, galeristka, učitelka, aktivista. Co čekat od nových zelených?
Místy až obskurní divadlo připravily politické strany voličům na náměstích v rámci předvolební kampaně. Takhle vypadal politický cirkus, když vtrhl v plné síle na jedno krajské náměstí.
Policejní zákrok proti Janu P. na Czechteku - 22 úderů tomfou na tělo. Podle Policie je to zcela v pořádku - takhle se může zasahovat proti komukoliv. (42,00)
Lístky na fotbalové MS v Německu. ČMFS a FIFA vymyslely způsob, jak dostat na ochozy stadiónů jen bohaté fanoušky. (na stopáži 56,00)
Nejsevernější obec v republice založenou na Labi postihly už třetí povodně za poslední 4 roky. Místní jsou zoufalí. Za co nás příroda trestá? (Reportáž na stopáži 48,00)
Poslanci mají každé pondělí volné, aby se mohli věnovat svým občanům. Kde ale jsou, když jejich kanceláře zejí prázdnotou? (Reportáž na stopáži 55,30)
Kolegyni Lence Tiché jsem pomáhal s reportáží o hrozbě ptačí chřipky. Těsně před tím, než veterináři našli první nakaženou labuť.
Proč se skokan Jakub Janda z největší naděje české olympijské výpravy stal největším zklamáním? Reportáž o tiché válce mezi reprezentačním týmem a skupinou kolem nejlepšího českého skokana na lyžích. Dva měsíce po odvysílání se vztahy v reprezentaci zcela zhroutily a Jandu opustil trenér. (na stopáži 44,35)
Inspekce životního prostředí je krátká na překupníky s ohroženými druhy a tak si raději došlápla na novináře, který na skandál upozornil.
Znojmo: o podobě historického města nerozhodují zvolení zastupitelé, ale jejich známí ve stavebních firmách. Jak postavit Kaufland místo historizujících fasád starých kasáren. (na stopáži 46,20)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 orkrxptaqx | E-mail | Web | 19. dubna 2009 v 18:42 | Reagovat

Ry0MGV  <a href="http://kdtgmnpwraiv.com/">kdtgmnpwraiv</a>, [url=http://hgllouvpccur.com/]hgllouvpccur[/url], [link=http://pqtvqhjkuurz.com/]pqtvqhjkuurz[/link], http://ynobvhoiardh.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama