Stěhování pražského magistrátu - fakta

1. února 2007 v 12:39 | Filip Černý |  Kauzy jednotlivě
Zde předkládám důkazy o tom, jak Magistrát hl. m. mlží a manipuluje s údaji poskytovanými veřejnosti. Níže můžete vidět tabulku úspor, kterou mi Magistrát hl. m. Prahy (mluvčí J. Wolf) předložil po několika urgencích a žádostech. Tento výčet úspor ze přestěhování radnice jsem žádal poté, co ředitel MHMP Martin Trnka (ODS) v rozhovoru tvrdil, že roční úspory ze stěhování jsou 30 miliónů, k čemuž ovšem neměl žádné podklady. Ukázalo se, že již měsíc před uváděným rozhovorem měla Rada zastupitelstva hl. m. Prahy k dispozici odhady, které hovořily o mnohem nižší výnosnosti ze stěhování - tedy, že ředitel Magistrátu poskytl České televizi zavádějící údaje.
Tabulka: V prostředním sloupci je součet odhadů úspor a zisků z budov uvolněných díky stěhování MHMP, v pravém je číslo nákladů v novém působišti (pronajatý Škodův palác). Oba sloupce je možné porovnávat, abychom dospěli k závěru, zda oproti stavu před stěhováním radnice ušetří.
Dle této tabulky radnice ušetří cca 17 miliónů korun ročně. Původní odhad uváděný primátorem Pavlem Bémem (ODS) (leden 2006) byl 50 miliónů ročně. I tato tabulka, poskytnutá radnicí, ale obsahuje chyby a zkreslené údaje.
Všimněte si, prosím, v prostředním sloupci položky Letenská 8 - radnice zde počítá s ročním příjmem 4 milióny korun za dům, který se ovšem rozhodla prodat a nebude ho tedy moci pronajímat. VIZ ZDE
Dále zde vidíte jednu stránku z podkladového materiálu pro Radu hl.m. Prahy. Jde o analýzu komerční využitelnosti domu U Radnice. Analýza zjevně počítá i s náklady, které bude radnice mít, nicméně v tabulce, která byla zveřejněna, tato položka chybí. Jinými slovy: do údajů uváděných oficiálně pražskou radnicí nejsou započítány náklady na roční údržbu, a to ani u jednoho z pronajímaných domů. Roční náklady na údržbu všech pronajímaných domů ve skutečnosti přesáhnou 5 miliónů korun a tato suma by měla správně být odečtena od plánovaných čistých výnosů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama